A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/refbilge/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 140

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/refbilge/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 140

Özgeçmiş
GENEL ÇOCUK SAĞLIĞI

ÇOCUK ONKOLOJİSİ

MUAYENEHANEMİZ

Özgeçmiş

Prof. Dr. Bilgehan YalçınProf. Dr. Bilgehan Yalçın’ın Kısa Özgeçmişi

1966’da Şenkaya-Erzurum’da doğdum. İlkokul’u İzmit’te, Lise’yi İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudum. 1984’te Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ne girdim, 1990’da mezun oldum. Aralık 1990’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlık eğitimime başladım. Uzmanlık tezimi 1994 sonundan itibaren çalıştığım Çocuk Onkolojisi Bölümünde tamamlayarak Ocak 1996’da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldum. Nisan 1996’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde yan dal uzmanlık eğitimime başlayıp Nisan 1999’da tamamlayarak Çocuk Onkolojisi Uzmanı oldum. 1999-2000 arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Kliniğinde Yedek Subay olarak askerliğimi yaptım. Eylül 2000’de askerlik hizmetimi tamamlayarak tekrar Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde göreve başladım. Mart 2003’te ilgili sınavı geçerek Üniversite Doçenti ünvanı aldım. Uzmanlık alanlarımda yeni bilgiler edinmek ve deneyim artırmak amacıyla Aralık 2004-Nisan 2005 arasında Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesinde davetli olarak çeşitli çalışmalarda bulundum. 

Ocak 2010’da Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Profesörlük kadrosuna atandım. Halen Öğretim Üyesi olarak Hacettepe Üniversitesinde görevime devam etmekteyim. 

Evliyim, 8 yaşında bir oğlum var.

Ana uzmanlık alanım dahilinde sağlıklı bebek ve çocukların genel takip ve kontrolleri ile sık görülen çocukluk çağı hastalıkları ve sorunları konusunda hasta görmekteyim. Aynı zamanda yan dal uzmanlık alanım olan kanserli çocuk hastaların teşhis ve tedavisi yanında uzun süreli izlemi üzerinde de çalışmakta ve hasta görmekteyim.

Kanserli çocuklarda klinik araştırmalar, Kanserli çocukların ağızdan, tüplü ve parenteral beslenmeleri, Kanserli çocukların beslenme ve iştah durumları izlemi
TÜBİTAK Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Bursları (NATO-B2 ) Programı desteği ile Aralık 2004-Nisan 2005 arasında 4 ay süre ile Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde çalışarak kanserli çocuklara yönelik klinik uygulamalar konusunda çalışmalar yanında aynı dönem içinde Amsterdam CLB-Sanquin Research Lab. Experimental Immunohematology Bölümünde ..
Uluslararası Hakemli Dergilerdeki Yayınlar

PROF. DR. BİLGEHAN YALÇIN

PROF. DR. BİLGEHAN YALÇIN

1966’da Şenkaya-Erzurum’da doğdum. İlkokul’u İzmit’te, Lise’yi İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudum. 1984’te Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ne girdim, 1990’da mezun oldum.

DEVAMINI OKUYUN

PROF. DR. BİLGEHAN YALÇIN YANITLIYOR

Sorularınızı Gönderin.